bo wnętrze zmienne jestGdy w kalendarzu już kwiecień i słońce za oknem to człowiek odżywa. Budzi się niczym miś z drzemki zimowej. Jak już się poprzeciąga, coś podje i ogarnie to nastaje moment że mu się jego aktualna jaskinia przestaje trochę podobać. Trzeba ją troszkę sprzątnąć po sezonie zimowym i dostosować do stanu za oknem. Tak też należy postąpić ze swoim gniazdkiem. Pochować zimowe ozdoby, chłodne barwy zamienić na żywsze odcienie, wsadzić kwiaty do wazonu i jakoś tak inaczej. Jak dostosować wnętrze na nowy sezon? Co jeżeli czujemy niedosyt i chęć większych zmian?


1. Zmień tekstylia. Ciężkie, ciemne materiały podmień lekkimi, pastelowymi, bardziej wiosennymi barwami.

2. Włóż świeże kwiaty do wazonu - zobaczysz jak wiele zmieni to w pomieszczeniu. Ten zapach i kolor....ah :)

3. Wymień ozdoby na ścianach. Oczywiście jeżeli masz taką możliwość. Jeżeli nie, to nawet sama zamiana miejscami istniejących doda odrobiny świeżości. 

4. Powymieniaj papiloty. Ramki wymień na inne, albo przynajmniej zamień te z sypialni z tymi z salonu. Inny wazon, trochę inaczej ustaw lampiony. To na prawdę chwila a dla oka zawsze coś innego, nowego.

5. Pozbądź się zbędnych elementów w pomieszczeniu kierując się zasadą "mniej znaczy więcej".

6. Fotel opatrzył ci się i jego kolory jakoś już ci nie pasują? Zmień mu tapicerkę. A może komoda jakaś taka nudna? Zmień uchwyty na nowe, kolorowe z fajnymi modnymi wzorami lub kształtami. 

7. Stwórz sobie wiosenny stroik. Jakikolwiek. Mogą to być np. gałązki kwitnących brzózek w wazonie, Może to być prymulka w kolorowej doniczce z motylkiem na gałązce. Ogranicza cię twoja wyobraźnia, pamiętaj :)


Bawcie się swoim wnętrzem żeby wasze pasje nie zapadały w sen zimowy. Do dzieła :)

 Ania

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Dobre rady, lecę coś poprzestawiać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie kwiaty w wazonie wprowadzają od razu wiosenne klimaty w domu. Fajny rady :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też zdecydowanie jestem zmienna :) Właśnie oglądamy z mężem mieszkania w krakowie na sprzedaż i staram się już sobie wyobrazić w jakim stylu je urządzić i jakie dodatki wybrać, co chwile podoba mi się coś innego :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.