masz czas? 11 pomysłów co z nim zrobić


Taka sytuacja z życia. Wstajesz rano, szybko śniadanie, prysznic, zęby, spacer z psem, wyjściowy ciuch, coś do przekąszenia na wynos i goł! Lecisz na autobus, kolejkę czy autem. Szybko szybko. Trzeba do pracy zdążyć. Jak już dojeżdżasz, kawka i do roboty. Po 8 godzinach (najpewniej) wracasz do domu ale tempo nie spada. Szybko z psem. Obiad. Trzeba albo zrobić, albo odgrzać albo przy odrobinie szczęścia i pieniędzy (z reguły dzień, dwa po wypłacie) zamawiasz. Szybka szamka i odpoczynek. Trzy głębokie i dawaj dalej. A to dzieci odebrać z przedszkola, a to chatę ogarnąć, a to zakupy zrobić....olaboga. Wieczorem jeszcze spacer z psem albo jakieś zajęcia własne (basen, joga, kto co woli). Zawsze jest coś do zrobienia. 

A teraz stop.
A co gdy w życiu następuje przełom. Nastaje taki moment że nagle masz....nadmiar wolnego czasu! Te ekstra 8 godzin dziennie możesz wykorzystać inaczej. Nie musisz skoro świt zwlekać się z łóżka. Nie tracisz czasu na dojazdy. Nie wychodzisz do pracy. Wstajesz i...możesz robić co chcesz. Masz czas. A masz na to pomysł?

No to mogę wam coś podpowiedzieć :)

1. Wyśpij się! Teraz masz taką możliwość więc ją wykorzystaj! Wszystko zależy od upodobań. Jedni z tej okazji będą spać do 12...bo mogą. Inni zerwą się skoro świt, no może ciut później niż do tej pory i będą starać się wykorzystać dzień do cna!


2. Odkryj swoje pasje. Na pewno jest coś co chciałaś/chciałeś do tej pory zrobić, spróbować ale nie było kiedy. Brak czasu odsuwał ten pomysł na kiedyś tam...czyli właśnie na teraz! Chcesz spróbować szyć na drutach - bardzo proszę. Zawsze fascynował cię język norweski - śmiało! A może od zawsze chciałeś samemu zrobić półkę na książki? Do dzieła! Odkryj swoje nowe stare pasje i daj się porwać, w końcu masz na to czas :)

3. Weź coś zmaluj. Każdy, no na sto procent każdy, ma gdzieś z tyłu głowy jakiś remont/refreszing albo inne domowe modernizacje z planie. No to działaj! Krzesła obdrapane, ale w zasadzie w dobrym stanie...przemaluj je! Ściana w sypialni nie podoba się albo nie wygląda - tapeta albo pędzel i zmieniaj. Wykorzystaj możliwość i zrealizuj te dawne plany.


4. Czeluście szafy do ogarnięcia. Taaaak...to są miejsca do których zaglądasz jak musisz, czyli przeważnie na przełomach sezonów w celu wymiany garderoby. Nigdy nie ma czasu żeby zrobić tam porządek. No to teraz jest :) Szczery z samym sobą przegląd, co zostaje a co już dawno powinno wylądować w koszu. A może uda się znaleźć starą sukienkę w którą kiedyś nie wchodziłaś? Takie cuda kryje twoja szafa, teraz jest okazja aby to odkryć na nowo!

5. Zacznij się ruszać! No i pięknie. Jeżeli do tej pory twoją jedyną sportową pasją był spacer z psem (żeby chociaż...) to masz okazję teraz na coś nowego. Możesz spacery z psem wydłużyć, to już zawsze coś. Możesz zapisać się na basen, crossfit, pilates, siłownię, ściankę wspinaczkową....jest tyle możliwości. Działaj.

6. Codzienność. Zawsze nagromadzał się stos prania, prasowanie czekało tygodniami, obiady głównie na telefon, na mieście lub u mamy? Ha! Teraz jest ten czas :) Rób wszystko na bieżąco, popołudnia zostaw dla rodziny i na wspólne wyjścia, spacery, gry w planszówki. Skoro wszystko co do tej pory robiłaś popołudniami teraz możesz zrobić do południa. Reszta domowników szczęśliwie to wykorzysta razem z tobą. Teraz macie więcej czasu dla siebie. Cudnie :)7. Gotowanie. No to tak jakby odłam punktu poprzedniego ale jakże istotny i pracochłonny. W weekend jeszcze można zrobić super obiad z surówką, ziemniaczkami z koperkiem...mniam. Ale kto ma w tygodniu na to czas? Z reguły wpadał jakiś szybki makaron i już. Teraz możesz powymyślać. Może okaże się że gotowanie to twoja nowa pasja? Wszystkie zakopane głęboko książki kucharskie powyciągaj i daj sobie...i swojej rodzinie...szansę na odrobinę pyszności.

8. Książki. Wyrzuty sumienia że książka przy łóżku leży i nie ma kiedy jej skończyć? Tyle ciekawych pozycji na rynku a ty nie masz czasu? Teraz masz. Nadrób zaległości. Daj sobie czas na spokój i wycisz się przy ulubionej książce. To jest bardzo dobry moment. 


9. Sprawy na mieście. Jesteś już długo po ślubie a prawo jazdy nadal na panieńskie nazwisko? Paszport już dawno stracił ważność? Na wyprawę do urzędu masz teraz czasu jak nigdy więc nadrób póki możesz. Odnowienie dokumentów  albo wyrobienie nowych zajmuje trochę czasu i nigdy nie ma na to właściwego momentu. Dobrze to zatem nadrobić od razu. Odrobina cierpliwości i do roboty.

10. Stare znajomości. Ile razy jest tak, że spotkanie z koleżankami z liceum odkładasz z miesiąca na miesiąc. Znajomych z podwórka mijasz gdzieś w marketach nie mając chwili na rozmowę.  Może teraz się uda. Ty masz teraz czas więc możesz dostosować się do zapracowanych znajomych a to już połowa sukcesu. 


11. Wyjedź gdzieś! Tak! Wakacje możliwe z dnia na dzień (o ile partner ma elastyczny plan urlopowy). Okazja do wyjazdu na weekend za miasto, bo nie trzeba w weekend nadrabiać całego tygodnia. Okazja na wypad last minute. To może być dobry moment i szansa :)

wszystkie fotki z banku zdjęć https://unsplash.com/

Czy może udało mi się was na coś namówić? Ja mam teraz trochę czasu i będę realizować powyższą listę od A do Z. Kto ze mną :)?

Buziaki kochani!

 Ania

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Najbardziej podoba mi się punkt pierwszy ;), jako sowa chuchająca do późnych godzin nocnych mam ogromne kłopoty ze wstawaniem. Każda godzina snu na wagę złota :)
  Fajnego dnia!
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no zobacz, a ja nie mogę spać na zapas..eh :)

   Usuń
 2. Sentymentalne fotografie, aż łza w oku się kręci. Pięknie wyglądałyby oprawione w ramkę i powieszone na ścianie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam teraz trochę więcej wolnego czasu ze względu na rekonwalescencję po chorobie i mam zamiar nadrobić książki i filmy które czekają w kolejce na obejrzenia. Mąż wykupił mi w https://toya.net.pl/ pakiet z kanałami z serialami i filmami i przez następny miesiąc nie ma dostępu do tv. Książki podrzuca siostra i raj na ziemi.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.